Palet


Ahşap Palet için Bize Hemen Ulaşın

TEL: 0 212 485 91 32 – GSM : 0 536 648 12 87

Ahşap Palet Nedir?

Ahşap palet, çam ve kavak ağaçlarından imal edilmiş belli ölçülere sahip paletlerdir. Yük taşımacılığında hızlı ve pratik taşıma yapılabilmesi için ahşap palet kullanılması gerekir. Palet yükün taşımasını sağlamaz, sadece yük taşımacılığında kolaylık olsun diye kullanılan bir araçtır.

Çam ve kavak ağaçlarının kerestelerinin belli ölçüler ile bir araya getirilmesi ile tahta palet elde edilir. Farklı tahta palet çeşitleri bulunmaktadır. Ancak tüm tahta paletler alt kısmında 10-15 cm boşluklar olacak şekilde imal edilir. Bu sayede trans palet veya forklift ile kolayca taşınması sağlanır.

Ahşap Palet Ölçüleri

Ahşap palet ölçüleri farklılık gösterebilmektedir. Ancak ahşap palet ölçülerinde uluslararası ticaret için 80×120 cm ölçüler daha çok kullanılmaktadır. Uluslararası ahşap palet ölçülerinde bu değerin belirlenmesi, ticaret için kullanılacak araçlarda maksimum yer kaplanması sağlanmaktadır.

Palet ölçülerinde her zaman 80×120 ebatları kullanılmaz. Özel ölçülerde kullanılabilmektedir. Müşterilerin ihtiyacına göre firmamız farklı ölçülerde ahşap palet imalatı yapmaktadır.