Kontraplak Sandık


Ahşap Ambalaj ve Kontraplak Sandık için Bize Hemen Ulaşın TEL: 0 212 485 91 32 – GSM : 0 536 648 12 87

Kontraplak Sandık

Diğer kullanım alanları için standardın dışında “yönlendirilmiş” olarak tanımlanan özel kontraplaklar da yapılmaktadır.Paneller sert ağaç katmanları, fenolik film, plastik laminat, doyurulmuş kağıt, fiber takviyeli reçine, boya veya cila ile örtülebilinir.

Kontraplak, birbirine çapraz şekilde sıralanmış ve fenolik reçine yapıştırıcı ile yapıştırılmış ince katmanlardan oluşan bir ahşap paneldir. Bir kontraplak panel 1.5-3.2 mm kalınlığında en az üç katmandan oluşur. Katmanların çapraz dizilmesi, birbirini takip eden katmanların lif yönlerinin 90º açı oluşturması anlamına gelir.Bir panelde daima tek sayıda katman bulunur, böylece her iki yüzeyde lif yönleri paralel olacaktır.
Kontraplak sandıklar görünüşlerinin aksine tahta sandıklardan daha sağlamdırlar. Sıkıştırılmış malzeme oldugundan ulusrarası taşımacılığa uygun olmakla beraber, hafif malzeme oldugundan sevk masliyetini de düşürmektedir. En çok tercih edilen sandık çeşitlerinden biri olan Kontraplak sandık , zamanla en çok kullanılacak sandık tipi olacak gibi görünüyor.
İçine özel yatak yapılabilmesi, çok agır yükleri rahatlıkla taşıması, üstüste istiflenebilmesi gibi özellikleri, Kontraplak Sandık ürününü daha cazip kılmaktadır.