Bize Ulaşın : 0536 648 12 87 ve 0533 131 26 87


OSB Plaka, rutubete darbeye dayanıklı ahşap malzemedir. OSB genellikle çatı ve duvar kaplama malzemesi olarak uygulanmaktadır. OSB Plaka’ya standard olarak 122 x 244 cm ebadında üretilen ahşap esaslı levha denilebilir. Fakat kalitesi ve dayanımı diğer ahşap esaslı ürünlere kıyasla üstün özelliklere sahiptir. Nedeni ise OSB Plaka özel tesislerde, elektronik nem kontrollü ortamda, kendi kendine kontrollü makinalarda ebadına uygun üretilir. OSB Ahşabın muadili ve kullanıldığı hemen hemen bütün mekânlarda kullanılır. Ayrıca OSB Kullanılan tutkal tipine göre suya ve neme son derece dayanıklı üretilebilir.OSB'lerin ön ve arka yüzlerinde yongalar yani parçalar uzun yönde yerleştirilirken orta bölgelerdeki yongalar, yüzeydeki yongalara dik yönde yerleştilir.
Kolay uygulanabilen bir malzeme olması nedeniyle çok tercih edilen bir malzemedir. 
Zımpara işlemi gerektirmez. Çevre dostu, doğal ve mekanik olarak sağlam özelliklere sahiptir. OSB'nin doğal ve sıcak bir görünümü olması da tercih edilme sebeplerindendir... Diğer ahşap malzemelergibi OSB'de bilinen ahşap kesme araç ve yöntemleriyle kolayca kesilebilmekte, vida, çivi ya da konektörlerle sabitlenebilmekte ve birleştirilebimektedir. Osb levhalar yatay pozisyonda, 60cm'den büyük olmayan aralıklarla, destekleyici elemanlar üzerinde istiflenmeli ve muhafaza edilmelidir.
Osb'nin en fazla kullanıldığı yerlerin başında çatı kaplamaları gelmektedir. Her türlü dekorasyon işleminde, döşeme olarak, duvar kaplaması veya düz satıh sağlamak amacıyla kullanılan OSB aynı zamanda bölme duvar ve reklam panolarında, kolay ve hızlı işlenebilirliği nedeniyle sahne sanatlarında dekor üretiminde, zeminlerin yükseltilmesi veya düzeltilmesi gereken yerlerde.. Kısaca OSB , ahşabın kullanılabildiği her türlü marangozluk faaliyetlerinde kullanılmaktadır.. 

Taşınması ve nakliyesi kolaydır. Yapı güvenliğini artırır. Dekoratiftir, taban ve tavan kaplamasına elverişlidir. Neme, böceklenmeye ve küfe dayanıklıdır. OSB Plaka, basit bir malzeme olarak odun parçalarının veya iri kesim talaşların yapıştırılmasıyla elde edilmiş bir malzeme olarak görünmesi sebebiyle güvenli olmadığı sanılabilir. Hâlbuki OSB Plaka, yüksek üretim teknolojisine sahip ahşap malzemedir.


Bilgi Almak İçin